טעויות נפוצות בניהול דף פייסבוק

עם לייקים לא קונים במכולת

למרות שזו הפילוסופיה האישית שלי לגבי הפייסבוק, זה לא אומר שאני ממעיט מחשיבותו של דף הפייסבוק, להפך. אבל ניהול שגוי של הדף העסקי פוגע באופן ישיר בהרבה עסקים קטנים ובינוניים. המקור לרוב הטעויות הוא בניסיון להתחקות אחר הדפים של התאגידים הגדולים במשק שאינם חפים מטעויות, אבל בשבילם זו אפילו לא מכה קלה בכנף ובשבילך זו עלולה להיות מכה קריטית ולכן כדאי להכיר את הטעויות הנפוצות שכמעט כולם עושים.

קישור מהאתר לדף הפייסבוק (לקרוא לפני שמרימים גבה)

לכל אתר אינטרנט צריכה להיות מטרה שהצלחתה נמדדת באמצעות יחס המרה - היחס בין כמות הכניסות לאתר לכמות הגולשים שהצלחנו להוביל אל היעד. לכן, אני מופתע בכל פעם מחדש מהאופן האוטומטי שבו בעלי האתרים מבקשים ממני להוסיף קישור מהאתר לדף הפייסבוק במקום בולט תוך התעלמות מוחלטת מהיעדים של האתר ובמקום להניע את הגולש לרכישה או יצירת קשר - מניעים אותו לצאת מהאתר. 
זה לא שאני שולל קישור לפייסבוק, אבל אנא מכם תנו את הדעת היכן ובאיזה אופן, אל תסתכלו על התאגידים הגדולים במשק ותעתיקו מהם כמו כולם, האסטרטגיות השיווקיות שלהם שונות ועליכם לשאוף לפעולה ההפוכה - הזרמת גולשים מהפייסבוק לאתר ולא הוצאתם ממנו, כי ברגע שהגולש עזב לפייסבוק - אין לך שום דרך לנצח את אוסף הגירויים שיחכו לו שם וישכיחו אותך במהרה.

להתקשר ללקוח שהשאיר פרטים מבלי להגיב בגוף ההודעה

בשיחות עם לקוחות, אני מגלה שהרבה עושים את הטעות הזו בגלל חוסר ידיעה. אני לא מתכוון לתגובות לפוסטים , זה מובן מאליו, אלא להודעות פרטיות שנשלחות לתיבת הדף העסקי. ברגע שנשלחת הודעה עם מספר טלפון של הלקוח, לפני שאתם מתקשרים אליו - תגיבו להודעה. למה זה כל כך קריטי? כי הפייסבוק לא יודע שאתם נחמדים ומתקשרים בחזרה ללקוח ואפילו מהר, מבחינתו נשלחה לעסק הודעה והיא לא זכתה למענה. כרגע עסקים שעונים מהר מסומנים באופן חיובי וזה מוסיף לתחושת האמון בין הגולש לבית העסק. ומי יודע, אולי בעתיד עסקים שאינם מגיבים מהר יסומנו כ"לא פעילים", עדיף להימנע מראש.

היעדר קונספט ואסטרטגיה

בגלל שלכולם יש אז גם אתה פתחת דף פייסבוק לעסק שלך , אבל מה המטרה שלו ומה אתה עושה בשביל להשיג אותה? זה מאוד חשוב ואתן דוגמא איך דפים עסקיים של 3 ערוצי טלויזיה - מציגים קונספט שונה לחלוטין האחד מהשני. 
חינוכית - מציג קטעים נוסטלגיים מהערוץ הראשון בהקשר לדברים רלוונטים מהיום בתוספת הומור עצמי מרשים.
ערוץ הספורט - מציג חדשות ספורט ונעזר בדף הפייסבוק לקשר עם הגולשים בזמן שידור של תוכניות פאנל שונות.
סלקום TV - מציג את המובן מאליו - כל יום מפרסם סדרה, סרט ולמה שיש חשק.
במקום לנהוג כמו החינוכית וערוץ הספורט. רוב בעלי העסקים מתייחסים לדף העסקי שלהם כפי שסלקום עושה, שופכים על הדף כל פיסת מידע על העסק בלי שום אסטרטגיה מכוונת מה מתאים ומה לא. אין לזה שום ערך מוסף, זה לא מכוון לאף אחד ולא משיג שום תוצאה. אני מחזיר אתכם להקדמה לרגע - בשביל סלקום זו אפילו לא מכה קלה בכנף, עבורכם זו עלולה להיות טעות קריטית.

עסק עם מספר דפים

פתחת דף פייסבוק חדש לעסק והוא אפילו די מוצלח. אבל אתה זוכר את הדף ההוא לפני שנתיים שהאחיין שלך פתח לך ? אם תתעלם הוא לא יעלם. כשלקוח פוטנציאלי יחפש אותך בפייסבוק ויגיע אל הדף הזה במקום לדף שלך זה לא יוסיף לך נקודות זכות בניסיון לרכוש את אמונו ולהפוך אותו ללקוח.

פרופיל משתמש במקום דף עסקי

פרופיל משתמש בפייסבוק מיועד לבני אדם ודפים מיועדים לעסקים. שימוש בשם העסק בפרופיל המשתמש הינו עבירה על חוקי הפייסבוק ותלונה של מתחרה עלולה לגרום לסגירת הדף שלך. 

"מספיק לי דף פייסבוק, לא צריך אתר"

זה בסדר גמור אם הפעילות העסקית ופרנסתך אינם תלוים באינטרנט, אבל במידה וכן זהו מתכון לאסון. מחר הפייסבוק יוכל לסגור לך את הדף וכל הפעילות העסקית שלך תעלם ברגע. נשמע מרחיק לכת? עיין ערך "סטטוסים מצייצים".
עסק אינטרנטי שמתנהל רק עם דף פייסבוק זו דוגמא קלאסית לתחושת "יהיה בסדר" שמבוססת על השד יודע מה. אין לי מאיפה להתחיל לתאר עד כמה זה מסוכן עסקית וכלכלית, זה נושא למאמר בפני עצמו. אבל זוכרים איך המאמר הזה התחיל? עם לייקים לא קונים במכולת וכך גם אסיים.