טרנדים בעיצוב אתרים 2016 - בניית אתרים

טרנדים בעיצוב אתרי אינטרנט // 2016

האתרים הופכים יותר ויותר דומים אחד לשני
ככל שנלך אחורה במנהרת הזמן, ניזכר כי פעם האתרים היו הרבה יותר שונים אחד מהשני וככל שחלף הזמן, הם הפכו דומים יותר האחד לשני, תופעת האתרים הדומים נובעת משתי סיבות עקריות, הראשונה היא הצורך בבניית אתר רספונסיבי המתאים עצמו לכל מסך ובמגבלות תקציביות זה לא מאפשר חופש עיצובי כפי שהיה בעבר והסיבה השניה נעוצה בידע והמחקר הזמין ברשת המלמד אותנו מה נכון ומה לא נכון, מה הגולש אוהב ומה פחות, כולם מתחקים אחרי מחקרים אלו. התוצאה? האתרים הולכים ונהיים דומים יותר אחד לשני ולא בטוח שזה דבר כל כך רע לשלב האבולוציוני בו נמצא האינטרנט בשנת 2016.

התלת-מימד בחוץ והדו-מימד חוגג
פחות תלת מימד, יותר דו מימד, זה מתבטא באייקונים ובאלמנטים הגרפיים באתר - תל מימד בחוץ והדו מימד בפנים !
איך זה קרה? תלוי אם מי שואלים, אך זהו תהליך טבעי באבולוציה של עולם העיצוב. בכל מקרה אגלה לכם סוד שמעצבים וגרפיקאים לרוב סולדים מתלת מימד והם הראשונים לברך על הטרנד, זה פשוט נראה הרבה יותר מכובד כך. 
הצגת התאכלס באתר
הבלטת ה"תאכלס" באתר
העברת מסר בגדול, ה"תאכלס" של האתר נהנה מהופעה ללא הפרעות מצדדיו , מעליו ומתחתיו, על גבי רקע שמעצים אותו. הרקע יכול להיות חלק, טקסטורה או תמונה יפה. 
אייקונים דו מימד
גם בתחתית האתר שלנו הוחלפו האייקונים מתלת מימד לדו מימד
תפריט מוסתר (או בשמו ההיטקיסטי 'המבורגר')
הכוונה לשלושת הפסים עליהם לוחצים בשביל לצפות בתפריט, זה אחלה לסלולר, אך הטרנד גלש גם לאתרים במחשב. בתאכלס? עיצובית זה מאוד אלגנטי ויפה, אבל בפועל זה לא נוח לגולש ונוגד כל עיקרון שיווקי ומבטל את כל המחקרים מהשנים האחרונות, קצת נסחפו לדעתנו עם הטרנד.
אתרים נגישים
הטרנד הזה אינו קשור לעיצוב, אבל אי אפשר להתעלם מחוק הנגישות הנכנס לארץ ומחייב כל בעל אתר להנגיש את האתר שלו לבעלי מוגבליות עד לאוקטובור 2016, חשוב לשים לב לפרטי החוק וליישמו באתר. התקנות דורשות, בין היתר, לסמן אתר שהונגש בצורה בולטת.עמותת נגישות ישראל בסיוע שי שגיא מ One brand עיצבה אייקון חדש ומיוחד למטרה זו. 
תפריט מוסתר
לגולש אין סבלנות, אז למה לא להציג לו את מה שהוא מחפש בלי הפרעות?
הבנו את הקטע, אפשר להשאיר את הקונץ הזה רק בסלולר ?
טפסים רחבים יותר
לא בהכרח בגודל הכללי של  הטופס, אלא באורך השדות שככה גדלו להם בשנה האחרונה ועלולים לטפוס שליש ואף חצי מרוחב המסך.
שימוש בתמונות מקצועיות בסטודיו
תמונות מבנקים של תמונות, כולם כבר מכירים, יודעים, משתמשים ומשלמים וימשיכו לשלם (לדוגמא, fotolia ) , אבל הטרנד היפה ביותר של השנה האחרונה לדעתנו, הוא השימוש ההולך וגובר בתמונות סטודיו איכותיות של בית העסק עצמו, בעלי העסק ונותני השירות שלו בעזרת  צלם מקצועי. שימוש נכון בסט תמונות מקצועי מקפיץ כל אתר כמה רמות קדימה הן במיתוג והן בחיבור הרגשי של הגולש לעסק.
תמונות סטודיו
כשאתה מייצר תמונות איכותיות בעזרת צלם מקצועי, אפשר להגיע לתוצאות הרבה יותר מדויקות עבור הגולש, אם התקציב מאפשר זאת, לכו על זה.
אייקון נגישות אתרים
שלושה אייקונים שחברו לאייקון אחד. נו מילא, לפחות הוא לא בתלת מימד ולא באדום.
אתם מציעים באתר שלכם מוצר ו/או שירות שאתם מאוד מאמינים בו ובמקצועיות שלו, המחיר גם משתלם, אבל עדיין רוב הגולשים בוחרים במתחרים שלכם ואתם משתגעים מזה? כנראה שהגיע הזמן לעשות בדק בית - האם האתר שלך מעניק תחושת אמון אצל הגולש? 

אולי יעניין אותך...

24.08.2016    מאת: אסף לוי, מומחה לאתרי אינטרנט
רוצה שאסף יבנה לך אתר ? 
phone, phone, contact, telephone, support, call
077-5272970
mobile, mobile, phone, handheld
050-2923178
טרנדים בעיצוב אתרים לשנת 2017
לא רק, אבל גם ההגרנדינט יחזור אלינו אך עם שני הבדלים קטנים שהם בעצם גדולים. ההבדל הראשון, במקום מעבר בין מספר גוונים של אותו הצבע, המעבר ההדרגתי נעשה בין שניים או יותר צבעים. ההבדל השני הוא בזוית, במקום מעבר אנכי , המעבר נעשה בזויות שונות.